Pneumatiky Volkswagen Jetta

Pneumatiky Volkswagen Jetta

29.10.2015 Vyp Od admin

Letní pneumatiky Volkswagen Jetta

Zimní pneu Volkswagen Jetta

Pneumatiky Volkswagen Jetta

Volkswagen Jetta klasický čtyřdveřový sedan, který se v nabídce německého výrobce objevil poprvé v roce 1979. Je příbuzný s VW Golfem a jeho předchůdcem byl VW Bora a také VW Vento. Nová generace je na trhu od roku 2005. K nám se ale dovážela jenom zpočátku a poté byla pro malý zájem v autosalonech  stažena. Jsou ale mnohé trhy, kde Jetta svými prodeji velmi dobře boduje, a to třeba prakticky v celé jižní americe nebo v Číně a také v Indii. Tam jsou ale k mání přece jenom odlišné verze než u nás v Evropě.

Na našem trhu se Jetta moc dobře neprodává, ale i tak se s tímto vozem na silnicích i v autobazarech určitě potkáte. Většinou se jedná o dovozy z Německa. Má to svoji logiku, protože vůz je cenově srovnatelný s Octavií, která je ale díky karosářské verzi liftback o poznání praktičtější.

Autor fotografie: M 93

Pneumatiky Volkswagen Jetta

Vozy Volkswagen Jetta používají pneumatiky o rozměrech R15- 195 x 65, pokud není v technickém průkaze vozu uvedeno jinak. v tomto rozměru je na trhu k dispozici celá řada pneumatik od různých výrobců. Vybírat tak můžete nejenom podle ceny, ale i značky.