Pneumatiky Seat Leon

Pneumatiky Seat Leon

30.9.2015 Vyp Od admin

Letní pneumatiky Seat Leon

Zimní pneu Seat Leon

Pneumatiky Seat Leon

Seat Leon je osobní automobil, který španělský výrobce prodává a už od roku 1999. Je postavený na stejné platformě jako naše Octavie a prodává se jako pětidvéřový hatchback nebo kombi (kombi až od třetí generace). Leon se podobně jako ostatní vozy této automobilky prodává nejlépe doma na Pyrenejském poloostrově.

I u nás jich ale na silnicích i v autobazarech potkáte opravdu hodně. K dispozici jsou i sportovně laděné verze s označením FR.

První generace se prodávala v letech 1999 – 2006. Kromě běžných pohonných jednotek byl vůz k dispozici i s benzinovým šestiválcem s výkonem 150 kW. Druhá generace se potom prodávala v letech 2005 – 2012 a ve verzi Cupra 310 Limited Edition měl vůz dokonce 228 kW.

Třetí generace přišla do prodeje koncem roku 2012. K dispozici je také ve třídvéřové verzi.

Autor fotografie: www.a-autodoplnky.cz

Pneumatiky Seat Leon

Vozy Seat Leon používají pneumatiky o rozměrech R15- 195 x 65, pokud není v technickém průkaze konkrétního vozu uvedeno jinak. Jední se o jeden z nejběžnějších modelů a tak není divu, že seženete pneu od všech výrobců. Můžete tak vybítat z mnoha typů, ať už podle ceny, tak i podle preferované značky nebo vzorku.