Pneumatiky Renault Laguna

Pneumatiky Renault Laguna

23.9.2015 Vyp Od admin

Letní pneumatiky Renault Laguna

Zimní pneu Renault Laguna

Pneumatiky Renault Laguna

Renault Laguna je známý francouzský automobil, který svou velikostí spadá do střední třídy. V prodeji je od roku 1994 a prodává se jako pětidvéřový liftback, prostorné kombi (grandtour) a v některých ročnících i jako kupé. Nejlépe se vůz ve všech generacích pochopitelně prodával na domácím francouzském trhu. I u nás se ale prodejům dařilo a tak Lagunu na silnicích i v bazarech určitě potkáte.

Hlavně Laguna druhé generace je provázena velmi špatnou pověstí. Problémy způsobovala hlavně elektronika a nespolehlivé naftové motory. Ve třetí generaci už byly problémy vyřešeny, ale pověsti se vůz nezbavil a tak byl nahrazen vozem Renault Talisman.

První generace vozu Renault Laguna se prodávala v letech 1994 – 2001 se zásadní modernizací od roku 1998. Laguna druhé generace se vyráběla v letech 2001 – 2007. Třetí generace potom přišla na trh v roce 2007 a prodávala se do roku 2015.

zdroj fotografie: a-autodoplnky.cz

Pneumatiky Renault Laguna

Laguna II

Vozy Renault Laguna používají pneumatiky o rozměrech R15 – 195 x 65, pokud není v technickém průkaze vozu uvedeno jinak. Jedná se tedy o jeden z nějběžnějších rozměrů vůbec. Není tedy divu že můžete vybírat nejenom podle ceny, ale i podle preferované značky a nebo vzorku.