Baterka Renault Mégane

Baterka Renault Mégane

30.8.2020 Vyp Od admin

Baterka Renault Mégane

Renault Mégane je osobní automobil s parametry nižší střední třídy, který se v bohaté nabídce známé francouzské automobilky objevuje od roku 1995. Dnes je k dispozici již ve své čtvrté generaci. Dobře se prodává na mnoha trzích a nejúspěšnější je pochopitelně doma v zomi galského kohouta. V modelové řadě nahradil zastaralým Renault 19.

1. generace Renault Mégane

První generace Renaultu Mégane přišla na trh v roce 1995 a ta jako pětidvéřový hatchback a také dvoudvéřové kupé (Mégane Coach). Jenom o rok později se objevilo také MPV s označením Mégane Scénic, které se po faceliftu osamostatnilo s názcem pouze Scénic, a v roce 1997 potom také čtyřdvéřový sedan prodávaný jako Mégane Classic a kabriolet, který samozřejmě vycházel z kupé. Posledním členem rodiny Mégane potom byl kombík Grandtour.
2002 Renault Megane Fidji 16V 1.6 Front

2. generace Renault Mégane

Druhá generace tohoto populárního vozu se vyráběla v letech 2002 – 2008. K dispozici byl tří i pětidvéřový hathcback s poměrně kontroverzní zádí a také klasický sedan a prostorný kombík. Vůz přišel s řadou novinek, z nichž některé se nedočkaly kladné odezvy a nebo se ukázaly jako technicky problematické. Zvlášť startovací karta umí v prvních ročnících pořádně pozlobit a také „letecká“ ruční brzda se už v následující generaci po kritice neobjevila.
Meganefront

3. generace Renault Mégane

V pořadí třetí generace Mégane se objevila na konci roku 2008. V této generaci se neobjevil sedan, který byl oddělen z řady a prodáván jako Renault Fluence.
2011 Renault Mégane (B32) Privilege hatchback (2015-07-15) 01

4. generace Renault Mégane

Na jaře roku 2016 byla do prodeje uvedena již 4 generace Mégane.

2017 Renault Megane Dynamique S NAV DC 1.5 Front

Příslušenství Renault Mégane: