25.5.2020

Baterka Audi A1

Baterka Audi A1

Doporučené autobaterie pro tento model jsou pro benzinové modely akumulátory s kapacitou 55 – 63 Ah, v dieselech potom najdete silnější baterky o jmenovité kapacitě 70 – 77 Ah.

Audi A1 je malý osobní vůz, který známá německá automobilka prodává od roku 2010. V současné době plní tento třídvéřový hatchback, jak už číselné označení napovídá, roli nejmenšího modelu automobilky. O dva roky později se v prodeji objevila i pětidvéřová verze s značením sportback. Audi tímto vozem cílí především na nejmladší řidiče a řidičky a to hlavně pro přesuny po městě.  V první generaci mohl zákazník vybírat jak z benzinových, tak i naftových pohonných jednotek.

První generace se prodávala až do roku 2018, s faceliftem v roce 2015. Druhá generace, která roku 2018 nahradila tu původní je zatím v prodeji pouze v pětidvéřové variantě. V nabídce jsou pouze benzinové motory, a to v kombinaci s manuální i automatickou převodovkou.

Vyrábí se ve Španělském závodě, který patří Seatu, ale to je v rámci koncernu běžná praxe. U nás se s tímto modelem na silnici příliš často nepotkáte.

.
Audi A1 1.4 TFSI Ambition – Frontansicht, 26. Februar 2012, Velbert

Doporučené baterie pro vůz Audi A1:

Pro naftové motory:

Pro benzinové motory:

 

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com