Autobaterie pro Škoda Octavia I

Autobaterie pro Škoda Octavia I

1.6.2013 Vyp Od admin

Autobaterie pro Škoda Octavia I

Škoda Octavia první generace je velmi oblíbený osobní automobil, který mladoboleslavská automobilka začala vyrábět v září roku 1996 a s několika faceliftingy pokračovala výroba až do konce roku 2010. V tu dobu se vyráběla s označením Octavia tour. Nejprve se vyráběla jako pětidvéřový liftback a poté i jako velmi oblíbená a prostorná varianta Combi.

Baterie do Škoda Octavia I

Za tak dlouhou dobu se v Octavii vystřídala také pěkná řádka motorů, které samozřejmě procházely také svým vývojem. Celkem se jednalo o 9 benzínových jednotek a 5 dieselů. Benzínové motory měly obsah od 1,4 do 2,0 litrů a výkon od 44 kW do 132 kW. Naftové motory byly všechny o obsahu 1,9 a o výkonu od 50 kW (1,9 sdi) pro 96 kW.

Použité autobaterie pro Škoda Octavia

Vzhledem k velmi širokému spektru motorů, které do tohoto automobilu továrna montovala, se v Octaviích používá poměrně rozmanitá škála autobaterií. V ideální případě proto zakoupíme baterie o stejném rozměru a kapacitě, jakou z automobilu vyndáváme.

V benzinových octaviích se využívají baterie kapacity 45 Ah až 63 Ah, v naftových modelech se vetšinou používají baterie o kapacitě 70 Ah.

Autor fotografie: Rudolf Stricker

Autobaterie pro Škoda Octavia I

Škoda Octavia