Autopotahy Volkswagen up!

Autopotahy Volkswagen up!

Volkswagen up! je v současné době nejmenší model v nabídce automobilky sídlící v německém Wolfsburgu. Prodává se ve třídvéřovém i pětidvéřovém provedení. Na trh vůz přišel v roce 2011 a jeho výroba probíhá v koncernovém závodě ve slovenské Bratislavě. V prodeji je s benzinovými tříválcovými motory a také s pohonem CNG. Pro některé trhy je připravená i verze s elektropohonem. Jeho sourozenci jsou vozy Škoda Citigo a také Seat Mii.

Autopotahy Volkswagen up!

fotografie Volkswagen up!

Autor fotografie: Tokumeigakarinoaoshima

Autopotahy Volkswagen up!

Volkswagen up! se prodává celkem se čtyřmi typy benzinového tříválce (jedna verze s CNG) o obsahu 1.0 litru a výkonu 44, 50, 55 a 56 kW.

Za předchůdce vozu up! se dají považovat modely VW Fox a VW Lupo, a to i přes to, že up! je ještě o dost menší. Délka vozu je 3540 mm, šířka automobilu je 1641 mm a výška karoserie 1478 mm. Objem malého zavazadlového prostoru je 251 litrů, při sklopení sedadel potom 951 litrů. Mezi sesterskými modely Seat Mii a Škoda Citigo je Up! jednoznačně nejdražším a nejlépe se samozřejmě prodává na domácím německém trhu a také ve všech německy mluvících zemích, kde je pozice automobilky VW tradičně velmi silná.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *